Mniej dzieci we wrześniu przystąpi do Pierwszej Komunii św.

pixabay.com

Wrzesień nie jest typowym terminem organizowania Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Tradycją stało się, że dzieci przystępują do Komunii Świętej w miesiącu poświęconym Maryi – maju. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w wiele parafiach sakrament będzie udzielany we wrześniu. Jak się okazuje Ciało i Krew Chrystusa przyjmie w tym czasie mniejsza liczba dzieci.

Jak będą wyglądały wrześniowe Komunie Święte w czasie pandemii?

I Komunia św. na wrocławskich Kuźnikach odbędzie się 6 września o godz. 11.00 , mówi ks. Artur Stochła – proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli.

Jak będzie przebiegać wrześniowy sakrament? – Niczym nie będzie się różnił tego w maju, zapewnia proboszcz na wrocławskich Kuźnikach.

Ks. Rafał Kowalski – rzecznik archidiecezji wrocławskiej podkreśla, że sakrament Komunii św. będzie inny, gdyż cały czas jesteśmy w czasie pandemii. Zwraca także uwagę, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

W niektórych parafiach dzieci przystąpiły już do Najświętszego Sakramentu.

Tak było m. in. w parafii w Żórawinie. Mówi ks. Cezary Chwilczyński proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP.

Mniej dzieci we wrześniu przystąpi do Pierwszej Komunii św., gdyż okres sakramentu się wydłużył, zaznacza ks. Rafał Kowalski. – Być może z powrotem wrócimy do istoty sakramentu.

W parafii katedralnej pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu do indywidualnego sakramentu św. przystąpiło kilkoro dzieci. Komunie święte planowane są jeszcze we wrześniu i październiku – poinformował nas ks. proboszcz Paweł Cembrowicz.

W parafii na wrocławskim Gądowie dzieci przystąpią do Pieszej Komunii Świętej w trzecią niedzielę września. Do tej pory odbyło się osiem indywidualnych uroczystości.

Ks. Rafał Kowalski udzielił także wskazówek w jaki sposób przeżywać wrześniowy sakrament w czasie pandemii. – Ogromną rolę w przeżywaniu Sakramentu Ciała i Krwi Chrystusa stanowią: rodzina i duszpasterze, by uświadomić sobie jak ważna jest to uroczystość.

Przypomnijmy, parafie same wyznaczają terminy sakramentów. Na początku pandemii arcybiskup Józef Kupny poprosił księży o indywidualne traktowanie poszczególnych przypadków.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl