Ekologia bliska sercu, czyli jak dbać o czyste rzeki i Bałtyk

fot. Radio Rodzina

Sukcesem zakończył się I Międzynarodowy Spływ Kajakowy na trasie Wrocław-Berlin. Dwadzieścioro ochotników pokonało 400 km, sprzątając po drodze śmieci znalezione w Odrze i Szprewie.

Grupa kajakarzy płynęła łącznie przez 10 dni (06.08-16.08), otwierając tym samym wodny szlak komunikacyjny między stolicami Dolnego Śląska oraz Niemiec.

Sprzątanie rzek i promocja turystyki wodnej

-Warunki były bardzo dobre – mówi pomysłodawca Spływu Flussfahrt, wrocławski ekolog Dominik Dobrowolski.

Dzięki wydarzeniu nawiązano współpracę z wieloma lokalnymi samorządowcami. -Przykładem jest otwartość wójta Gminy Malczyce – dodaje podróżnik.

Impreza odbyła się pod patronatem Komisji Europejskiej, grupy EFL i banku Credit Agricole.

Kampania edukacyjna „Mniej plastiku”

Każdego roku w Polsce produkuje się 5 milionów opakowań (różnej materii). Duża część z nich to plastik, który nie zawsze podlega recyklingowi i trafia – niestety – do wód.

Misją jest ochrona rzek i mórz przed plastikowymi odpadami – tłumaczy Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Banku Credit Agricole.

Temu służy akcja Bałtycka Odyseja. Co miesiąc grupa ochotników sprząta polskie wybrzeże. Najbliższy odcinek to Puck-Gdańsk zaplanowany na 12-13 września.

Co dzieje się ze śmieciami znalezionymi na plażach? -Trafiają do odpowiednich worków, potem kontenerów – tłumaczy na koniec Dominik Dobrowolski.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Więcej informacji na stronie: https://www.credit-agricole.pl/o-banku/aktualnosci/2020/baltycka-odyseja-8-puck-wypucowany-do-czysta.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content