Jak będzie wyglądać wyjście 40. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej?

Fot. pielgrzymka.pl

Pielgrzymi wyruszą w drogę do Maryi w najbliższy poniedziałek. W tym roku z powodu epidemii i sanitarnych obostrzeń, wydarzenie ma charakter sztafetowy.

Pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w Katedrze Wrocławskiej o godz. 7:00. Modlitwie będzie przewodniczyć o. Biskup Jacek Kiciński.

-mówi ks. Tomasz Płukarski, rzecznik PPW.

Każdego dnia w trasę będą wyruszać po dwie grupy (max. 50 osób w każdej) według grafiku ustalonego przez księży przewodników.

W poniedziałek startują grupy nr 8 i 20, czyli salwatoriańska z ks. Maciejem Szeszką oraz młodzieżowa z ks. Jakubem Deperasem. Ich sztafeta obejmie trasę od Wrocławia do Trzebnicy.

W kolejnych dniach pielgrzymi następnych grup będą dowożeni do miejscowości autokarami. Dla przykładu – 4 sierpnia pielgrzymi pokonają trasę od Bazyliki św. Jadwigi w Trzebnicy do Bazyliki św. Jana w Oleśnicy i wrócą do domu po 17:00.

40. WPP potrwa do poniedziałku 10 sierpnia. Tego dnia na Jasnej Górze o 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. w podziękowaniu za jubileusz wrocławskiej pielgrzymki.

Ze względu na epidemię mieszkańcy nie powinni częstować pielgrzymów posiłkami. Ostateczna decyzja należy do nich samych – dodaje ks. Tomasz Płukarski, rzecznik pielgrzymki.

Według zaleceń wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny w pielgrzymce nie mogą uczestniczyć dzieci i seniorzy. Pielgrzymi muszą mieścić się między 18. a 65. rokiem życia. Muszą też przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego (maseczki, dystans społeczny).

Aktualności z Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej będą emitowane codziennie w Radiu Rodzina po godz. 13:10 oraz 21:10. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content