Wybierz imię dla tygrysicy z ZOO Wrocław

Foto. ZOO Wrocław

Pod koniec maja we wrocławskim zoo urodził się jeden z najrzadszych podgatunków tygrysa na świecie – tygrys sumatrzański. Teraz przedstawiciele ogrodu szukają imienia dla dwumiesięcznej kotki. Głosować można na Facebooku do niedzieli, 2 sierpnia. Wybieramy spośród czterech propozycji.

Surya, Saya, Nugah albo Stella – jedno z tych imion otrzyma nowa mieszkanka Zoo Wrocław. To opcje wybrane spośród tysiąca przesłanych propozycji.

Wrocławska tygrysica to pierwszy – od 8 lat – osobnik tego krytycznie zagrożonego gatunku urodzony w Polsce. 

– Każdy poród nas cieszy, bo to oznacza, że zwierzęta czują się u nas dobrze. Tygrysy nie rozmnażały się we Wrocławiu od 20 lat. Teraz wreszcie się to udało pomimo, że to pierwszy poród Nuri. Odbywał się on w warunkach rodzinnych, rodzice opiekowali się młodą, co rzadko się zdarza. Obecnie potomek waży już 5 kilogramów i coraz chętniej poznaje swoje otoczenie – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

– To duży sukces hodowlany. Matka doskonale zajmuje się młodą. Od tygodnia córka zwiedza wybieg, chodzi pomiędzy bambusami, bawi się oraz uczy wszystkich zachowan tygrysów. Pod opieką matki pozostanie ok. 1,5 roku, następnie wyjedzie, gdyż gatunek ten jest objęty światowym programem hodowlanym, a poza tym tygrysy to samotniki – wyjaśnia Beata Niewęgłowska, opiekunka zwierząt drapieżnych w Zoo Wrocław.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl