Odwiedziliśmy Parafię p.w. NMP Bolesnej na Strachocinie

fot. Radio Rodzina

Ostatnią niedzielę lipca spędziliśmy nieco z dala od centrum, odwiedzając wrocławski Strachocin. Osiedle cieszy się spokojem, wolne od zgiełku miasta. Przy ulicy Tatarakowej 1 lokalną społeczność wierzących skupia Parafia p.w. NMP Bolesnej.

Obecnie budynek kościelny powiększa się – od 2013 roku trwa budowa nowego kościoła – powstaje na planie krzyża greckiego. O zmianach, jakie czekają parafian, rozmawialiśmy z proboszczem ks. Wojciechem Jaśkiewiczem:

Przez dwa lata pracowaliśmy nad projektem nowego kościoła.

– ks. Wojciechem Jaśkiewiczem:

Z organistą Krzysztofem rozmawialiśmy o istocie muzyki podczas mszy, a także czy strachocińscy parafianie są muzykalni – czy są pieśni, podczas których kościół szczególnie wypełnia się śpiewem wiernych?

Ksiądz Leszek pełni posługę kapłańską już 44 lat, z czego dziesięć spędza już na Parafii NMP Bolesnej jako rezydent. W rozmowie z nami przybliżył działalność parafii, m.in spotkania wspólnot, scholi oraz organizację warsztatów z pisania ikon!

Ewa Kochańska jest aktywną parafianką, opowiedziała nam zatem o życiu parafii i propozycjach dla wierzących, jak włączyć się w życie Kościoła:

Pani Anna, członkini Żywego Różańca i wspólnoty Emaus chwali położenie parafii wśród terenów zielonych.

Zapytaliśmy też parafian w jaki sposób udzielają się we wspólnotach działających przy parafii.

Radio Rodzina w każdą niedzielę wakacji odwiedza inną wrocławską parafię. Poznając życie i historię wspólnoty, przedstawiamy je Państwu na antenie. Wszystkie reportaże można znaleźć w zakładce „Odwiedzamy parafie” – https://www.radiorodzina.pl/wszystkie-audycje/odwiedzamy-parafie

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl