Narodziny małej tygrysicy we wrocławskim zoo

Foto. ZOO Wrocław

Tygrys sumatrzański przyszedł na świat 23 maja 2020 r. To pierwszy osobnik urodzony od 8 lat w Polsce. W najbliższym czasie imię wybrać mają internauci w konkursie zapowiadanym przez Zoo.

Dwumiesięczna kotka od kilku dni korzysta z wybiegu, gdzie pod czujnym okiem matki poznaje świat. Rodzicami małej tygrysicy są 7-letnia Nuri, która przyjechała do Wrocławia w czerwcu 2015 r. z angielskiego zoo oraz 11 letni Tengah urodzony w niemieckim zoo, a mieszkający we Wrocławiu od maja 2010 r. Poród był rodzinny, ponieważ to wydarzenie obserwował samiec.

– Każdy poród w zoo nas cieszy, to oznacza, że zwierzęta czują się dobrze – opowiadał Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego Ogrodu.

– Szacuje się, że zostało ich w naturze około 400-500 osobników, w ogrodach zoologicznych żyje ich zaledwie 272. Te fakty pokazują, że nie mamy czasu, musimy działać i ratować te piękne koty – mówił Radosław Ratajszczak.

Tygrysy to jedne z najpiękniejszych dzikich kotów. Wrocławski ogród zwraca uwagę na nielegalny i niehumanitarny handel tygrysami, który niestety rośnie. Zachęca również do wspierania fundacji Dodo, która działa na rzecz ochrony gatunkowej zwierząt w środowisku naturalnym.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content