Jakie kąpieliska odwiedzać we Wrocławiu? [SPIS]

fot. Radio Rodzina

Od 1 lipca ruszyły miejsca do kąpieli: Królewiecka, Jeziorowa i Harcerska. Miejsca do kąpieli są bezpłatne, czynne w godz. 9.00-19.00.

Kąpieliska płatne 

Kąpielisko Orbita przy Wejherowskiej

4 lipca 2020 OTWARCIE PŁYWALNI LETNIEJ. Pływalnia czynna od godziny 9.00 do 19.00. Maksymalna liczba biletów wstępu na pływalnię wyniesie dziennie 400 sztuk. 

Przy kasach ustawiony został dodatkowo AUTOMAT DO ZAKUPU BILETÓW.

Na obiekcie są 3 baseny: sportowy o długości 50 m i gł. od 1,6 do 1,8 m, rekreacyjny 50 m i gł. od 1 do 1,40 m oraz basen ze zjeżdżalniami: rolba i 3 ślizgawki. Dla dzieci przygotowano brodzik o gł. 40 cm. 

MORSKIE OKO – ul. Chopina 27

Największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu. Posiada ślizgawkę o długości 60 metrów, brodzik, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię kajaków, 2 boiska do siatkówki plażowej. Znajduje się przy ulicy Chopina 27, niedaleko Akademii Wychowania Fizycznego.

Godziny otwarcia codziennie 9.00 – 19.00

GLINIANKI – ul. Kosmonautów 2

Kąpielisko znajduje się nieopodal Stadionu Wrocław, posiada stoły do gry w tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki. Na terenie znajduje się także Wake Park, gdzie można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Posiada plażę z dostępem do wody.

KŁOKOCZYCE – ul. Kłokoczycka 2

Duży basen z głęboką wodą, obok wykafelkowany brodzik dla dzieci. Zjeżdżalnia o długości 60 metrów przeznaczona dla nieco starszych dzieci. Brak plaży z dostępem do wody. Basen mieści się przy ulicy Kłokoczyckiej, kilka kilometrów za za Centrum Handlowym Korona.

Bezpłatne miejsca do kąpieli

Królewiecka

Tak zwany staw Królewiecki, tuż obok ul. Królewieckiej i Narzędziowej, położony na Maślicach. W sezonie, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy.

Miejsce do kąpieli na Oporowie – ul. Harcerska

Bezpłatne miejsce do kąpieli, tuż obok ul. Harcerskiej na Oporowie. W sezonie, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża.

Miejsce do kąpieli Pawłowice – ul. Jezorowa

Miejsce do kąpieli tuż obok ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach. w sezonie, w godzinach od 9 do 19, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl