Wakacje z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Caritas wakacje

Ponad 370 dzieci będzie uczestniczyło w różnych formach letniego wypoczynku dofinansowanego ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w archidiecezji wrocławskiej. Kwota przeznaczona na organizację wakacji to ponad70 000 zł. Środki zebrała wrocławska Caritas podczas corocznej dystrybucji świec wigilijnych.

– Obozy, kolonie czy półkolonie dzięki dofinasowaniu ze środków Wigilijnego Dziełom Pomocy Dzieciom w tym roku mają wymiar wyjątkowy. Po izolacji epidemicznej każdy spragniony jest spotkania z przyrodą, drugim człowiekiem, zrobienia czegoś twórczego i ciekawego. Dlatego wypoczynek wakacyjny w tym roku na pewno jest nie tylko potrzebny ale wręcz nieodzowny dla wszystkich dzieci – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji wrocławskiej.

Osiem parafii, w których działają Parafialne Zespoły Caritas oraz Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży prowadzone przez wrocławską Caritas zdecydowało się na zorganizowani letniego wypoczynku dzieci i młodzieży:

– Są to różne formy, mamy kolonie, obozy, wczaso – rekolekcje, czy wyjazdowe warsztaty z m. in. robotyki. Wszystkie są kreatywne i zorganizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – wyjaśnia Robert Jadwiszczak, koordynator projektu Letniej Akcji Kolonijnej. – W sumie z wypoczynku skorzysta ponad 370 dzieci zaangażowanych w życie parafii oraz takich, dla których wyjazd jest potrzebny. – dodaje koordynator.

Dofinansowanie wypoczynku to ponad 70 000 zł pozyskanych z dystrybucji świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ich blask rozświetlał stoły wigilijne w ubiegłym roku, teraz dzięki nim uśmiechają się buzie kilkuset dzieci korzystających ze wsparcia wrocławskiej Caritas.

mat.prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl