Jak zmieni się Kępa Mieszczańska?

wroclaw.pl - WBO

Od trzech lat mieszkańcy walczą o rewitalizację Kępy Mieszczańskiej, czyli terenu wyspy, który rozciąga się od mostów Uniwersyteckich, poprzez Mosty Mieszczańskie, aż do zbiegu Odry. Wszystko wskazuje na to, że tym razem się uda.

Działki Kępy Mieszczańskiej należą do Agencji Mienia Wojskowego, ale miasto Wrocław w najbliższych miesiącach ma odkupić od wojska 4ha terenu za ponad 2,5 mln zł.

Park Mieszczański, bo tak nazywa się projekt numer 1 zgłoszony do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, przekształca tereny Kępy Mieszczańskiej w prawdziwe centrum rekreacji.

Mieszkańcy tych terenów chcą przede wszystkim, aby pojawiło się wiele drzew oraz ścieżek spacerowych z ławkami, w dalszym planie marzą o placu zabaw, boisku oraz siłowni pod chmurką.

O tym, jak w przyszłości zostanie zagospodarowana Kępa Mieszczańska zadecydują mieszkańcy, właśnie ruszają konsultacje społeczne – podkreśla Katarzyna Szymczak-Pomianowska dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– Jestem przekonana, że będzie to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia – dodaje dyrektor.

Na jesień rozpocznie się głosowanie na projekty w ramach WBO 2020.
– Jeżeli projekt dot. rewitalizacji Kępy Mieszczańskiej wygra, to sądzę, że już w połowie 2021 r. mogą rozpocząć się tam prace – podkreśla dyrektor Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content