Hala Stulecia zaprasza do nowoczesnego Visitor Centre [relacja]

fot. Radio Rodzina

Miesiące pandemii wykorzystano na modernizację wystawy stałej przy Hali Stulecia, czyli dawnego Centrum Poznawczego. Obecnie wystawa nosi nazwę Visitor Centre i proponuje gościom m.in. zwiedzanie w technologii VR.

Hala Stulecia we Wrocławiu, czyli perła modernistycznej architektury wpisana w 2006 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO, powstawała w latach 1911-1913. Za jej koncepcję odpowiadał architekt Max Berg.

-Wizja twórcy była imponująca. Obiekt wybudowano w zaledwie 14 miesięcy – tłumaczy Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

-Hala Stulecia od zawsze był miejscem spotkań – dodaje Magdalena Piasecka.

Każdy, kto chce lepiej poznać historię Wrocławia i jego mieszkańców, może odwiedzić wystawę. Prezentuje ona losy Hali w okresie przed- i powojennym, relację z Wystawy Ziem Odzyskanych (1948 r.) czy dzieje dawnego kina Gigant, które gromadziło widzów aż do lat 90-tych.

Nową atrakcją są dwie wirtualne wycieczki opracowane w technologii Virtual Reality. W ich trakcie można poznać samego architekta Maxa Berga, a także wznieść się ponad Iglicę, by z wysokości podziwiać panoramę.

Otwarcie Visitor Centre już w czwartek 02.07. Ze względu na zalecenia sanitarne w środku może przebywać maksymalnie 16 osób – dodaje prezes Piasecka.

W sobotę otworzy się też fontanna na Pergoli. Pokazy będą odbywać się codziennie o pełnych godzinach, z wyłączeniem specjalnych pokazów weekend.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content