IMGW uspokaja: powódź nam nie grozi

fot. IMGW

Sytuacja hydrologiczna na Dolnym Śląsku jest pod kontrolą – informują służby i progności. Fala wezbraniowa na Odrze przechodzi teraz przez Wrocław.

Kulminacja wezbrania na Odrze nie wygląda tak jak fala morska, tylko ma dziesiątki kilometrów długości – tłumaczy Franciszek Szumiejko z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wezbranie, które przechodzi dziś przez Wrocław, jest w bezpiecznych granicach. -Masowych ilości wody nie przybędzie – dodaje prognosta.

Fala będzie się teraz przemieszczała do Brzegu Dolnego, Malczyc, Ścinawy, Głogowa, dalej do województwa lubuskiego i w dół aż do Bałtyku – mówi Franciszek Szumiejko.

fot. IMGW

W regionie stany alarmowe przekroczone są w Brzegu i Oławie. Wojewoda poinformował dziś (25.06) po 10:00, że sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu ludzi ani mienia.

W miniony weekend działania przeciwpowodziowe prowadzono w powiecie kłodzkim. Na sytuację hydrologiczną należy patrzeć z perspektywy sieci wód i rzek, których na Dolnym Śląsku jest dużo – dodaje na koniec prognosta IMGW.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content