„Zostawia wszystko i idzie na pustynie, skąd wzywa do przygotowania dróg Panu”- wspomnienie św. Jana Chrzciciela we Wrocławskiej Archikatedrze

fot. Radio Rodzina

24 czerwca obchodziliśmy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzień ten jest świętem patronalnym Archikatedry Wrocławskiej, miasta Wrocławia oraz całej Archidiecezji.

Z tej okazji, w Archikatedrze Wrocławskiej miała miejsce uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Homilię wygłosił proboszcz parafii katedralnej, ks. Paweł Cembrowicz który powiedział, że życie św. Jana Chrzciciela od samego początku było wyjątkowe. Samo nadanie imienia było czymś niespotykanym, ponieważ żaden z jego przodków nie był nazwany w taki sposób.

Co dokładnie oznacza imię Jan?

„Bóg jest łaskawy, Bóg jest przychylny”– podkreślił proboszcz parafii katedralnej

Kim jest Jan Chrzciciel?

„Jest człowiekiem wiary, pokory i odwagi, zostawia wszystko i udaje się na pustynie, tak jak jego wielki poprzednik, prorok Eliasz”

Św. Jan Chrzciciel patronuje Wrocławowi oraz Archidiecezji od ponad tysiąca lat. Kim ten święty jest dla Nas?

Kończąc homilię, ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej podkreślił, byśmy „tworzyli atmosferę jedności w różnorodności, której fundamentem jest ewangelia Chrystusa”

„Dajmy się zadziwić wielkimi dziełami, które Bóg pragnie dokonać w naszym życiu osobistym i społecznym. Dajmy się prowadzić przykazaniu miłości Boga i bliźniego” – dodał ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

Dzień świętowania jubileuszy

24 czerwca obchodzony był jubileusz 7. rocznicy ingresu do katedry wrocławskiej Arcybiskupa Józefa Kupnego oraz 35. rocznica święceń kapłańskich ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego i 25. rocznicę święceń kapłańskich Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego.

Ponadto, podczas uroczystości obchodzono jubileusz 70. rocznicy święceń kapłańskich i 35. rocznicy kreowania kardynałem J. Em. ks. Henryka Gulbinowicza.

Wybór tej daty na wspólne jubileusze był podyktowany stanem epidemii.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content