Kampania „Mniej plastiku” od Credit Agricole. W sobotę sprzątanie rzek Wrocławia

fot. Radio Rodzina

W sobotę 27 czerwca grupa Credit Agricole wspólnie z Fundacją OnWater organizują akcję „Sprzątamy Rzeki Wrocławia”. To jeden z etapów projektu, który zwraca uwagę na problem zanieczyszczeń wód, mórz oraz oceanów.

Kampania edukacyjna „Mniej plastiku” ma uświadamiać konsumentów, że nadmiar tego surowca szkodzi środowisku. -Chcemy nie tylko uświadamiać, ale i przekazywać dobre wzorce – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Credit Agricole.

Szacuje się, że jeśli nie powstrzymamy zalewu plastiku, to do 2050 roku w morzach i oceanach całego globu ilość plastiku będzie większa niż liczba żyjących tam ryb.

Jedna z akcji realizowanych w ramach kampanii to Bałtycka Odyseja, czyli 500 km marszu po plaży nad Bałtykiem (podzielonego na 10 odcinków) połączonego ze sprzątaniem i fotografowaniem znalezionych artefaktów.

Do tej pory udało się przejść już 6 odcinków. 18-19 lipca zaplanowano sprzątanie wybrzeża od Władysławowa po Hel. Zebrane śmieci trafiają do odpowiednich miejsc – dodaje rzecznik kampanii.

Sobotnie wydarzenie organizowane we Wrocławiu jest otwarte dla wszystkich. Będzie można za darmo popływać kajakiem po Oławie czy Odrze, pomagając w sprzątaniu rzek. Inicjatorem jest ekolog Dominik Dobrowolski, a do wydarzenia można też dołączyć tutaj.

-Punkt zbiórki to Most Rakowiecki na Niskich Łąkach – tłumaczy Przemysław Przybylski.

Aby realnie rozwiązać problem plastiku w wodzie i środowisku potrzebne są zmiany systemowe.

-Chodzi o zmianę modelu gospodarki: z liniowego na taką o obiegu zamkniętym – dodaje Przemysław Przybylski.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

cz. 1.

cz. 2.

cz. 3.

Cały program oraz przebieg kampanii edukacyjnej „Mniej plastiku” można znaleźć na stronie https://www.credit-agricole.pl/mniejplastiku

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content