Jak będą wyglądały wybory?

www.gov.pl

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory prezydenckie. W komisjach wyborczych we Wrocławiu pracować będzie 1818 osób. Jak będą wyglądać wybory pod względem reżimu sanitarnego? Zapytaliśmy Patryka Załęcznego z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– Na ten moment bazujemy wyłącznie na rozporządzeniu, które zostało opublikowane 15 czerwca przez Ministerstwo Zdrowia. W dalszym ciągu nie mamy żadnych rekomendacji Ministerstwa Zdrowia ani zaleceń GIS-u – informuje Patryk Załęczny.

– Każda placówka otrzyma specjalną taśmę żółto-czarną, która będzie wydzielać ścieżki, tak aby osoby głosujące nie stykały się ze sobą. Specjalnie zatrudniony pracownik placówki będzie dezynfekował powierzchnię sześć razy – zaznacza Patryk Załęczny.

Tomasz Szczepański, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu opowiedział jak będzie wyglądała praca komisji w dniu wyborów.

– Głosowanie w najbliższą niedzielę 28 czerwca będzie przebiegało jak dotychczas. Każdy wyborca będzie mógł udać się do lokalu wyborczego lub skorzystać z głosowania korespondencyjnego. Zarówno członkowie komisji jak i wyborcy powinni przestrzegać dwóch najważniejszych założeń: zachować odpowiedni dystans – dwa metry oraz zasłaniać twarz w przestrzeni publicznej – mówi dyrektor KBW.

– Każdy z nas, kto będzie udawał się na głosowanie do lokalu wyborczego proszony jest o zabranie swojego własnego długopisu – apelował Tomasz Szczepański.

Na ten moment do spisu wyborców dopisało się 25 tys. osób. Możemy zrobić to jeszcze do jutra (23 czerwca). Chęć udziału wyborach można zgłosić bezpośrednio w Urzędzie (Plac Kromera, Plac Nowy Targ, ul. Zapolska), gdzie są wyznaczone specjalne stanowiska lub w formie elektronicznej za pośrednictwem usługi na platformie e-PUAP.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content