Jak będzie wyglądać zakończenie roku szkolnego 2020?

fot. pixabay.com

Bieżący rok był dla wszystkich nietypowy. Ostatnie miesiące uczniowie spędzili w domach przed komputerami, zaliczając przedmioty zdalnie. Za tydzień zakończenie roku szkolnego, a o jego przebiegu zdecydują dyrektorzy.

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi w piątek 26 czerwca. Uczniowie będą mogli tego dnia odebrać świadectwa, chyba że dyrektor, ze względu na sytuację epidemiczną, wyznaczy inny termin.

-To od dyrektorów szkół zależy, czy i w jaki sposób zorganizują rozdanie świadectw – tłumaczy Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty.

O dużych uroczystościach trzeba w tym roku zapomnieć.

Jak odebrać świadectwo? -To również zależy od dyrekcji. Można to zrobić 26.06 lub w późniejszym terminie – dodaje kurator.

Dla przykładu, zakończenie roku w SP 29 we Wrocławiu odbędzie się w małym gronie, w patio na zewnątrz. Każda klasa o innej godzinie – mówi dyrektor Marek Sempik.

Uczniowie, którym się nie powiodło i otrzymali oceny niedostateczne, będą mieć egzaminy poprawkowe pod koniec sierpnia i powalczą o promocję do następnej klasy – wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content