Komisje wyborcze we Wrocławiu

Zdjęcie poglądowe

W komisjach wyborczych we Wrocławiu pracować będzie 1818 członków. Ogółem zostało utworzonych 314 obwodów wyborczych (282 obwody stałe oraz 32 obwody odrębne) czyli o dwa obwody więcej niż miało to mieć miejsce przy wyborach 10 maja.

– Udało nam się całkowicie skompletować skład komisji wyborczych. Warto zaznaczać, że mieliśmy na to tylko ok. trzy tygodni, normalny czas  wynosi trzy miesiące, mówi Patryk Załęczny z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Zapytaliśmy w jakim reżimie sanitarnym będziemy głosować.

– Czekamy na rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, z nieoficjalnych informacji wiemy, że jest to kwestia kilku godzin może najbliższych dni, zaznacza Patryk Załęczny.

We Wrocławiu do spisu wyborców już dopisało się ponad 7 tys. 200 osób.  Ponad 3800 osób wyraziło chęć na formę korespondencyjną, do której nie można już się dopisać – informuje Patryk Załęczny.

Osoba, która chce być dołączona do spisu wyborców powinna złożyć wniosek do 23 czerwca. Zgłoszenie chęci udziału w wyborach może być dokonane osobiście, pisemnie lub w formie elektronicznej za pośrednictwem usługi na platformie e-PUAP.

Kalendarz Wyborczy –Ważne terminy przed głosowaniem.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content