Sejmik Województwa Dolnośląskiego odwołał Michała Bobowca

fot. Radio Rodzina

Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na wniosek marszałka Cezarego Przybylskiego, odwołali Michała Bobowca z funkcji Członka Zarządu. Przypominamy, że Michał Bobowiec należy do Bezpartyjnych Samorządowców, był w sejmiku odpowiedzialny za kulturę i sport. Bezpartyjni wraz z Prawem i Sprawiedliwością w koalicji mają w sejmiku większość.

Czy to oznacza, że Michał Bobowiec odejdzie z Bezpartyjnych Samorządowców, a w konsekwencji jest zagrożona koalicja z Prawem i Sprawiedliwością?

Mówił Michał Bobowiec.

Przewodniczący klubu Bezpartyjnych Samorządowców – Dariusz Stasiak tłumaczy, dlaczego zarząd podjął decyzję o odwołaniu marszałka Bobowca.

– Spodziewaliśmy się takiej decyzji, sprawę tak skomentował Jacek Baczyński – Przewodniczący Klubu w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku – Marek Łapiński, podkreśla, że odwołanie Michała Bobowca to pusty wniosek, ponieważ nie została przedstawiony nowy kandydat na miejsce Członka Zarządu.

Zapytaliśmy, czy Paweł Wybierała, były burmistrz Milicza, którego nazwisko jest wymieniane, jako następca Michała Bobowca, to kandydat, którego poprze koalicja Bezpartyjnych z PISem?

Odpowiedzi udzielił przewodniczący Bezpartyjnych Samorządowców – Dariusz Stasiak.

Za odwołaniem Michała Bobowca głosowało 19 radnych, 11 wstrzymało się od głosu, a 4 było przeciw.

Nowego Członka Zarządu Województwa poznamy prawdopodobnie 25 czerwca podczas sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content