Samorząd województwa podsumował działania podjęte wobec epidemii

fot. Radio Rodzina

Samorząd województwa podsumował działania podjęte wobec epidemii koronawirusa.

Wsparcie dla szpitali w wysokości przeszło 42 mln złotych w pierwszej kolejności trafiło do pogotowia ratunkowego we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy, szpitali podległych samorządowi regionu, a także szpitala powiatowego w Bolesławcu.  Dzięki pomocy możliwy był zakup niezbędnego sprzętu, środków ochrony osobistej, karetek pogotowia.

Mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Chciałbym podziękować Dolnoślązakom za to że w tak odpowiedzialny sposób podchodzili do procedur które wymagały w przypadku postępowania postępowania wobec pandemii koronawirusa – podkreślił marszałek Cezary Przybylski.

Wsparcie trafiło też do pozostałych szpitali podlegających powiatom oraz Domów Pomocy Społecznej w regionie (w sumie 13,9 mln złotych), i do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Wsparcie dla przedsiębiorców

Kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w regionie skorzystało z pomocy oferowanej przez samorząd w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego. Wsparcie obejmuje m.in. dopłaty do wynagrodzeń, pożyczki, uproszczenia procedur, a także fachowe, specjalistyczne doradztwo.

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy realizuje zadania związane z wypłatą wsparcia oferowanego w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. – W sumie wpłynęło niemal 5,5 tysiąca wniosków. Te pozytywnie rozpatrzone dają wartość przeszło 608 milionów złotych i dotyczą prawie 150 tysięcy pracowników w regionie – podsumowuje marszałek Cezary Przybylski.

Inwestycje

Mimo utrudnionych warunków kluczowe inwestycje w regionie są kontynuowane. Samorząd województwa podpisał umowę na budowę odcinka, który połączy podwrocławskie Łany z Długołęką. Koszt inwestycji to 164,7 mln zł, prace ruszą w najbliższych tygodniach.

Województwo wybuduje Nowy Szpital Onkologiczny, który pomieści maksymalnie 700 łóżek, a koszt jego budowy szacowany jest na około 700 mln zł. Powstanie blok operacyjny na 10-12 sal, w których rocznie przeprowadzanych będzie około 10 tys. zabiegów.

Postępuje budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Inwestycja będzie służyła zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom. Wartość przedsięwzięcia to 142 mln złotych netto.

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki rozpoczął budowę Dolnośląskiego Inkubatora Druku 3D. Nowoczesne urządzenia będą̨ w stanie drukować́ tam m.in skomplikowane modele wykorzystywane w medycynie. Inkubator będzie także współpracował z podmiotami naukowymi. Inwestycja warta jest ponad 24 mln złotych.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content