Bezpłatne kursy pierwszej pomocy od WAPP. Pokażą na fantomie, jak uratować życie

mat. pras.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wrocławian do udziału w nowatorskich kursach pierwszej pomocy. Będą one mieć dwie formy: webinarów oraz praktycznych ćwiczeń na wypożyczonych do domu fantomach.

Projekt Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy (WAPP) obejmuje kurs z podstaw pierwszej pomocy, jak również webinary tematyczne dedykowane wszystkim mieszkańcom – tłumaczy Karolina Olejnik, koordynator WCRS.

Celem projektu jest wyposażanie w wiedzę, tak by nie bać się pomagać w sytuacjach nagłych.

Każda zapisana osoba na dzień przed spotkaniem otrzyma do domu przesyłkę, w której znajdą się zdezynfekowany fantom, instrukcja obsługi, chusteczki odkażające, rękawiczki jednorazowe. Na fantomie będzie można przećwiczyć sposoby resuscytacji pokazywane w trakcie webinarów.

Kurs pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odbywa się w każdy czwartek (od 18 czerwca do 30 lipca) w godz. 17.00-20.00. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem: karolina.olejnik@wcrs.wroclaw.pl. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty.

– Wciąż prowadzimy zapisy – mówi Karolina Olejnik.

Natomiast po 20:00 w każdy czwartek odbędą się otwarte webinary tematyczne. W tym tygodniu będzie to – „Jak mówić o pierwszej pomocy dzieciom”, a w przyszłym poruszony zostanie temat alergii.

Formularz do zapisów dostępny tutaj: https://wcrs.wroclaw.pl/wapp

POSŁUCHAJ

cz. 1.

cz. 2.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content