MPK włącza klimatyzację!

fot. Radio Rodzina

Nie można dłużej czekać. Wrocławskie MPK włącza klimatyzację w pojazdach. Główny Inspektor Sanitarny od miesiąca nie wydał opinii, jak w przypadku upałów, z którymi mamy do czynienia, należy ustawić wentylację i klimatyzację w pojazdach komunikacji zbiorowej. 

Miesiąc temu wrocławskie MPK wspólnie z innymi dużymi polskimi firmami komunikacyjnymi zwróciło się do Głównego Inspektora Sanitarnego o jasne wskazania dotyczące włączania klimatyzacji w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej w przypadku wciąż panującej pandemii koronawirusa. Wcześniej bowiem wskazywano przewoźnikom obserwacje chińskich naukowców, z których wynikało, że rozprzestrzenianiu koronawirusa może sprzyjać klimatyzacja.

Z drugiej jednak strony nie można przechodzić obojętnie obok próśb i żądań pasażerów wrocławskiej komunikacji, którzy w mailach i na forach społecznościowych domagali się uruchomienia klimatyzacji. Wysokie temperatury, sprawiają że wewnątrz pojazdów temperatura dochodzi do 30 stopni. Od poniedziałku 15.06 wrocławskie MPK włącza klimatyzację we wszystkich pojazdach w nią wyposażonych. W tramwajach starszego typu dalej będą otwarte okna i wywietrzniki dachowe.

By obniżyć do minimum możliwość negatywnego wpływu na zdrowie pasażerów MPK Wrocław we własnym zakresie, przeprowadziło w ostatnich tygodniach kompleksowe prace konserwacyjne systemów klimatyzacyjnych. Przeprowadzane jest ozonowanie pojazdów i urządzeń, które niszczy potencjalne cząsteczki koronawirusa. 

MPK Wrocław kontynuuje codzienne działania dezynfekcyjne, ozonowanie a także cotygodniowe czyszczenie pojazdów wirusobójczą metodą antystatyczną. Niestety układy klimatyzacyjne fabrycznie montowane w pojazdach komunikacji publicznej nie są wyposażone w filtry Hepa, obecne w samolotach. A tylko one wyłapują cząsteczki koronawirusa. Dlatego przewoźnik cały czas przypomina pasażerom o obowiązku zakrywania nosa i ust w pojazdach komunikacji miejskiej, a także o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content