Miasto uruchomiło wsparcie dla studentów. Trwa nabór do programu FAST

mat. pras.

Fundusz Aktywności Studenckich (FAST) jest nową inicjatywą Prezydenta Wrocławia, która wspiera najbardziej twórcze i ambitne projekty żaków. Swoje pomysły naukowe, społeczne oraz artystyczne można zgłaszać do 30 czerwca.

Program adresowany jest głównie do kół naukowych uczelni. Komisja konkursowa w I naborze wniosków rozpatrzyła 36 propozycji. Ostatecznie dofinansowano 25 z nich.

Wszystkie wyróżniały się kreatywnością oraz wysokim poziomem naukowym. Wśród nagrodzonych w I naborze znalazły się projekty, które są łatwe do wdrożenia i mają potencjał społeczny. Każdy uzyskał wsparcie w kwocie od 2 tys. zł do 7 tys. zł.

Innowacja, kreatywność i zespół

-Takim projektem jest np. układ sterowania i napędu dla ręcznych wózków inwalidzkich stworzony przez studentów KN Synergia Politechniki Wrocławskiej – mówi Tomasz Janoś z Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

-Innym przykładem mogą być inscenizacje twórczości Tymoteusza Karpowicza, przygotowane przez amatorski teatr studencki – wyjaśnia Tomasz Janoś.

Drugi nabór – zgłoś się!

Obecnie trwa II nabór do programu FAST koordynowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Studenci mogą powalczyć o grant, wysyłając wniosek i opisując planowane przedsięwzięcie. Deadline upływa 30 czerwca.

-Tematyka jest dowolna. Liczy się kreatywność i łatwość wdrożenia. – zachęca szef jednostki.

Planowane daty prezentacji wyników są zależne od stanu epidemicznego, najwcześniej nastąpi to na przełomie września i października.

Regulamin FAST można znaleźć na stronie https://wca.wroc.pl/fast-ii-nabor-wniosek-o-dofinansowanie-do-300620201

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content