Coraz więcej maluchów we wrocławskim ZOO

mat. pras.

Tej wiosny we wrocławskim zoo przyszło na świat ponad 160 maluchów. Wśród nich są m.in. zające bielaki, małpka kapucynka, pingwiny przylądkowe czy lubiane przez wielu manaty.

160 młodych mieszkańców ogrodu przyszło na świat między marcem a czerwcem br. To przedstawiciele 80-ciu gatunków, w tym także zagrożone wyginięciem.

-Osobiście polecam odwiedzić małego manata czy takiny złote, bo już mamy dwa. Warto również „upolować” małe zające bielaki czy jaszczurki ostrobrzuche, bo to pierwszy przychówek w naszym zoo tych gatunków. –
mówił Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

ZOO we Wrocławiu co roku wita na świecie ok. 2 tys. osobników. Zwierzętom nieraz trzeba zapewnić wymagające warunki do rozmnażania – wyjaśniał na naszej antenie prezes Radosław Ratajszczak.

Wkrótce ogród zaprezentuje młode trzech bardzo rzadkich i zagrożonych gatunków. Na razie muszą podrosnąć, by usamodzielnić się nieco od matek.

Pracownicy ogrodu wraz z rezydentami zapraszają do odwiedzin. Ogrodowi w tej chwili nie zagraża żadne bezpośrednie niebezpieczeństwo – mówi szef obiektu.

W piątek, 12 czerwca, po Akwarium oprowadzać będzie prezes Radosław Ratajszczak, który w ramach akcji #domoweZOO pokaże najciekawsze gatunki ryb.

mat. pras./ DD

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content