Rusza Wrocławska Szkoła Rodzenia dla mam z niepełnosprawnością

mat. pras.

We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce szkoła rodzenia dla niepełnosprawnych kobiet. W programie zajęć są m.in.: porady zdrowotne, zajęcia z seksuologiem, rehabilitantem czy edukacja on-line.

W mieście działa już sześć Wrocławskich Szkół Rodzenia. Po raz pierwszy takie miejsce będzie dedykowane kobietom, które mają różnego typu niepełnosprawności lub są po ciężkich chorobach. Dzięki środkom z Gminy Wrocław uczestnictwo dla kobiet i ich partnerów jest całkowicie bezpłatne.

-Rekrutacja odbywa się przez Internet. Należy wybrać: albo szkołę rodzenia, albo warsztaty o rodzicielstwie dla osób planujących potomstwo – tłumaczy Lucyna Jędrzejewska, koordynator szkoły rodzenia online.

Z powodu koronawirusa pierwsze zajęcia prowadzone są na razie przez internet. -Gdy sytuacja się zmieni, wówczas spotkamy się stacjonarnie. W programie jest i teoria, i dużo praktyki – wylicza Lucyna Jędrzejewska.

Podczas wypełniania karty zgłoszeń należy wpisać formę i stopień niepełnosprawności. Zdarza się, że kobiety zachodzą w ciążę po ciężkiej chorobie, przeszczepie – je również zapraszamy.

Do końca grudnia pomocą zostanie objętych 30 kobiet. W przypadku dużego zainteresowania, koordynatorzy zapowiadają rozszerzenie działań.

https://potrafiepomoc.org.pl/rusza-szkola-rodzenia/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content