Radny Stasiak: Jesteśmy autonomiczni, by wybrać nową osobę do zarządu

fot. PJB

Członkowie Bezpartyjnych Samorządowców chcą odwołania z funkcji Michała Bobowca – członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Wyrok ma zapaść na najbliższej sesji sejmiku 16 czerwca.

W tej sprawie odbyło się m. in. spotkanie pomiędzy regionalnym kierownictwem PiS a liderami Bezpartyjnych Samorządowców. O szczegółach mówi Dariusz Stasiak– przewodniczący klubu radnych Bezpartyjni Samorządowcy w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Powodem według Dariusza Stasiaka jest m. in. kwestia jakości współpracy z instytucjami kultury.

Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego ma zastąpić samorządowiec z powiatu milickiego Paweł Wybierała. – Jest przede wszystkim merytoryczny, mówi Dariusz Stasiak.

W zapisie umowy koalicyjnej jeden z członków zarządu województwa z BS miał uzyskać akceptację władz Regionu Dolnego Śląska PiS. Nie był nim Michał Bobowiec.

Radny z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców był pytany czy zmiany personalne nie wpłyną na koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Michał Bobowiec jest odpowiedzialny m. in. za kulturę, sport i turystykę w regionie. Na stanowisko został powołany na mocy umowy koalicyjnej 13 listopada 2018 r.

WIĘCEJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content