VIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Korona Kocich Gór

pixabay.com

Stowarzyszenie „Lipówka” organizuje VIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Korona Kocich Gór – Memoriał im. Kornela Morawieckiego, wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia br.

Korona Kocich Gór to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kolarskich klasyków na Dolnym Śląsku oraz kluczowy w Polsce.

Na zaproszenie kolarza Henryka Charuckiego, każdego roku do malowniczej Krainy Wzgórz Trzebnickich, przybywają polscy i europejscy zawodowcy oraz amatorzy, aby powalczyć o miano najlepszego.

W 2018 r. wyścig odbył się z okazji  100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Senior Kornel Morawiecki.

– Memoriał im. Kornela Morawieckiego to podziękowanie i pamięć dla niezwykłej postaci historycznej. Dla Polaka kochającego swoją ojczyznę i pragnącym dla niej jak najlepszej przyszłości. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które zapisze się na kartach historii. To będzie wyścig przyjaźni pokoleń – informują organizatorzy.

Oprócz wyścigu dla zawodowców, w której uczestniczyć będzie 18 czołowych polskich i europejskich teamów, odbędzie się wyścig dla amatorów dorosłych oraz dzieci i młodzieży. W sumie na trasie wyścigu pojawi się ponad 1000 kolarzy.

Wyjątkowy partner wydarzenia zostanie wyróżniony na okolicznościowej tablicy umieszczonej na dworcu PKP w miejscowości Oborniki Śląskie, która zostanie poświęcona pamięci Kornela Morawieckiego Patrona honorowego, któremu wyścig ten zostanie poświęcony jako memoriał w obecnych oraz kolejnych latach. Obędzie się również Msza Św. w intencji Kornela Morawieckiego w kościele parafialnym w Bagnie w dniu odpustu parafialnego.

Wyścig będzie również zaliczany jako jeden z etapów Wyścigu Wyszehradzkiego we wszystkich kategoriach młodzieżowych.

Informacje o poprzednich edycjach dostępne są na portalu organizatora: http://www.koronakocichgor.com/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content