Dr Paweł Wróblewski: Skala bezobjawowego nosicielstwa Covid – 19 jest ogromna

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Doktor Paweł Wróblewski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu przeszedł koronawirusa. Mimo zarażenia pracował i walczył z epidemią. Podzielił się z nami jak przebiegała choroba,a także na jakim etapie walki z pandemią jesteśmy.

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że choruje na Covid – 19, dopiero wymazy diagnozują ich jako zarażonych, mówi doktor Paweł Wróblewski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

O następstwach działań wirusa na organizm ludzki będziemy mogli powiedzieć za rok czy dwa, zaznacza doktor.

6 czerwca odnotowaliśmy największą dzienną liczbę przypadków zarażonych na koronawirusa i tego dnia zostały otwarte m .in. kina, teatry, salony masażu, siłownie i kluby fitness. Szefa sanepidu pytaliśmy czy to dobrze, że luzujemy obostrzenia.

Rząd pozwolił na organizowanie weseli do 150 osób oraz mecze przy pełnych trybunach. Paweł Wróblewski ocenił takie działanie.

– Wzrost zachorowań wynika ze zmiany strategii, dodaje dyrektor sanepidu.

– Nasza główna strategia jest nastawiona na wydłużenie epidemii, żeby ciężkimi przypadkami nie zablokować służby zdrowia, zaznacza Paweł Wróblewski.

– Robienie testów będzie skutkowało zwiększeniem zachorowalności,mówi lekarz.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby ( 7 czerwca) w Polsce wykonano ponad 18 100 testów na obecność koronawirusa w organizmie. Łącznie od początku pandemii laboratoria zbadały 1 056 396 próbek pobranych od 961 312 osób. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content