Lednica 2020

Fot.: www.lednica2000.pl

O godzinie 14:45 rozpoczęło się XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, transmitowane online.

W tym roku nad brzegiem jeziora Lednica, ze względu na epidemię koronawirusa, nie ma tłumów wiernych, wydarzenie jest transmitowane w internecie, ale jest równie ważnym wydarzeniem, jak każdego roku. O czym zapewnia Milena Szymczak z biura prasowego Lednica 2000:

Duszpasterz Lednicy ojciec Wojciech Surówka zaznacza, że dzięki technologii wspólnotę można zawiązać także przez internet. „Istnieją w Kościele wspólnoty realne, które są wirtualne. To jest jedność w Chrystusie” – powiedział dominikanin.

Organizacja wirtualnego spotkania młodych była sporym wyzwaniem przyznaje Milena Szymczak z biura prasowego Lednica 2000. „Musimy stworzyć takie spotkanie, dzięki któremu osoby śledzące nas w sieci poczują się jakby były tutaj, na Polach Lednickich” – powiedziała Milena Szymczyk. Na ten sukces pracowało też wiele osób:

W ramach XXIV Spotkania Młodych Lednica 2000 odbędzie się między innymi konferencja głoszona do pustych pól lednickich, msza święta, modlitwa oraz wspólne tańce i śpiewy prowadzone przez zespół Siewcy Lednicy. Słowo do uczestników skieruje również papież Franciszek a w nocy odbędzie się tradycyjne przejście przez „Bramę Trzeciego Tysiąclecia”.

Wydarzenie można obserwować na profilach Spotkania Młodych Lednica 2000 w mediach społecznościowych oraz na stronie lednica2000.pl.

Info. za IAR i na podstawie mat. prasowych wydarzenia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content