Wrocław współpracuje ze spółdzielniami mieszkaniowymi

fot. UM

W czasie pandemii koronawirusa współpraca na linii Miasto – Spółdzielcy objęła kolejne obszary. W ramach Pakietu Dla Spółdzielców jest m.in. odraczana jest zapłata podatku od nieruchomości za lokale użytkowe działające w nieruchomościach spółdzielczych.

Szacuje się, że pod zarządem spółdzielni żyje we Wrocławiu nawet 200 tys. osób. Czymś oczywistym jest zatem współpraca ze Spółdzielcami. Poza przyznawanymi już Certyfikatami Bezpieczeństwa przygotowaliśmy swoistą „Tarczę”  wspierającą spółdzielnie mieszkaniowe w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. W ten sposób pomagamy nie tylko spółdzielniom, ale także przedsiębiorcom działających w ich lokalach – tłumaczy Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

W lokalach spółdzielczych prowadzi działalność gospodarczą wielu przedsiębiorców. Musimy ich chronić. Dlatego wspólnie z Wrocławską Radą Spółdzielców i Prezydentem Wrocławia wypracowaliśmy narzędzia wsparcia, tak by ochronić wiele miejsc pracy – mówi Mirosław Lach, wrocławski radny, członek Wrocławskiej Rady Spółdzielców i wieloletni prezes SM Wrocław-Południe.

Wsparcie dla spółdzielni to nie tylko pakiet. W czasie epidemii Wrocławskie Centrum Wsparcia Społecznego przekazało mieszkańcom, za pośrednictwem spółdzielni mieszkaniowych, ponad 240 tys. maseczek ochronnych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content