Oddaj krew z wolontariuszami na motocyklach!

mat.pras

Wolontariusze na motocyklach i wrocławscy Vikingowie łączą siły w walce z koronawirusem. Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, apelują, aby oddawać krew – ta jest szczególnie ważna w leczeniu chorych na SARS-CoV-2.

Ponad 15 tys. maseczek, 6,5 tys. przyłbic dla szpitali i domów opieki na Dolnym Śląsku, posiłki dla seniorów, laptopy do nauki w domu, paczki żywnościowe – to skrócony bilans akcji społecznych Moto WROrolontariuszy w trakcie epidemii. Jako moto-kurierzy przejechali już łącznie 25 tys. kilometrów. Mówi Maciej Kohler z Moblie Vikings, Moto WROlontariusz.

Zanim przyszła potrzeba pomagania, oczywiście pierwsza pojawiła się pasja do motocykli – wspomina Michał Ćwieczkowski z Moto WROlontariuszy

Wolontariusze na motocyklach teraz podjęli wspólne działanie z Mobile Vikings – wrocławskim społecznościowym operatorem komórkowym. Zachęcają do tego, by oddawać krew. O tym, jak ważne w tym okresie jest krwiodawstwo, mówi Magdalena Piksa, szefowa Mobile Vikings.

Dodatkową zachętą do podzielenia się swoją krwią, będą atrakcje, które na pewno przyciągną niejednego miłośnika motoryzacji. Jak zaznacza Michał Ćwieczkowski z Moto WROlontariuszy, akcję wesprą inni motocykliści.

Akcja krwiodawstwa rozpocznie się 13 czerwca o godzinie 8:00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża we Wrocławiu. Więcej informacji na stronie fejsbukowej wydarzenia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content