Dawid Murek dołącza do #Volley Wrocław!

fot./fb.com

Wielokrotny reprezentant kraju i legenda polskiej siatkówki – Dawid Murek – powraca do sportu w zupełnie nowej roli. 42-latek od nowego sezonu będzie drugim trenerem #VolleyWrocław, zastępując na tym stanowisku Tomasza Kowalskiego.

Dawid Murek do Wrocławia przyjeżdżał w ostatnich latach jako kibic i… zawodnik. Byłego siatkarza można było spotkać w Orbicie, gdzie obserwował grę swojej córki, Natalii, broniącej barw #VolleyWrocław. W sezonie 2018/2019, jeszcze w hali przy ulicy Krupniczej, Murek występował z pierwszoligowym wtedy AZS-em Częstochowa, przeciwko wrocławskiejGwardii. I choć legendarny siatkarz nie ogłosił oficjalnie zakończenia zawodniczej kariery, od roku nie pojawiał się na ligowych parkietach.

Sezon 2020/2021 będzie jednak czasem powrotu Dawida Murka do siatkarskich zmagań. 42 – latek, razem z pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław, Wojciechem Kurczyńskim, będzie walczył o powrót wrocławskich siatkarek do najlepszej ósemki w Polsce.

Otrzymałem dobrą propozycję ze strony władz klubu. Długo się nie zastanawiałem. Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny – powiedział Dawid Murek, drugi trener #VolleyWrocław.

Dawid Murek jest pierwszą nową twarzą w sztabie szkoleniowym #VolleyWrocław na sezon 2020/2021. Do tej pory z drużyną na kolejny sezon zdecydowali się zostać: pierwszy trener, Wojciech Kurczyński, statystyk Patryk Gosztyła oraz cztery siatkarki – Natalia Murek, Aleksandra Gancarz, Karolina Pancewicz i Karolina Fedorek.

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content