Więcej pociągów Kolei Dolnośląskich od czerwca

Bartłomiej Rodak, rzecznik KD

Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przywróceniu od 1 czerwca części swoich połączeń. Do kolejowej siatki wracają bądź zostają wydłużone 52 pociągi, które wcześniej uległy czasowemu zawieszeniu bądź skróceniu. Częstsze kursy pojadą m.in. do Trzebnicy, Bielawy czy Międzylesia.

Spółka realizuje kolejny etap planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie. Wcześniejsze zmiany, wprowadzone od 1 oraz od 11 maja pozwoliły na przywrócenie regularnego kursowania 49 pociągów. Teraz trwa trzeci etap odmrażania połączeń kolejowych w regionie.

Więcej połączeń regionalnych

Większość przywracanych lub wydłużanych pociągów Kolei Dolnośląskich dotyczy kursów jeżdżących codziennie. Ułatwi to przemieszczanie się np. na terenie aglomeracji wrocławskiej czy dojazd do pracy.

Powoli wracamy do naszej pierwotnej siatki połączeń. Na ten moment przywróciliśmy 70% – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD:

mat. pras.

W normalnym rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich znajduje się ok. 300 połączeń. Odmrożonych jest już niemal 200 z nich. Większość przywracana jest na bieżąco, zgodnie z przepisami oraz rozporządzeniami Rady Ministrów.

W pociągach wciąż należy nosić maseczkę

Nadal zachowywane są środki ostrożności, pasażerowie muszą mieć na twarzy maseczki, w samych pociągach znajdziemy pojemniki z płynem do dezynfekcji – tłumaczy rzecznik spółki:

Przywrócone połączenia obejmują trasy łączące stolicę Dolnego Śląska z Trzebnicą, Wałbrzychem, Jelenią Górą, Bielawą, Zgorzelcem, Międzylesiem, Krotoszynem i Jelczem-Laskowicami.

Wrócą też pociągi na trasach z Legnicy do Kamieńca Ząbkowickiego i Kudowy Zdroju oraz z Wałbrzycha do Kudowy Zdroju.

Dodatkowo, wydłużone zostały wybrane połączenia do Lubania Śląskiego, Głogowa, Jeleniej Góry i Międzylesia. Zmiany obejmą też połączenia do i z Tuplic, które zostaną wydłużone z Legnicy do Wrocławia Głównego.

Odmrażanie turystyki na Dolnym Śląsku

Zmiany w siatce połączeń objęły też połączenia do popularnych miejscowości turystycznych: Kudowy Zdroju, Bielawy, Szklarskiej Poręby – dodaje na koniec Bartłomiej Rodak.

mat.pras. / DD

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content