Samorząd województwa wspiera szpitale powiatowe i Domy Pomocy Społecznej

mat. prasowe

Samorząd województwa przekazuje kolejne wsparcie dla szpitali powiatowych. Środki pochodzą z funduszy europejskich i będą przyznane szpitalom w wysokości zależnej od ilości łóżek. W sumie blisko 13,9 mln złotych trafi do dolnośląskich domów pomocy społecznej oraz szpitali podlegających powiatom.

Pandemia koronawirusa w największym stopniu dotknęła osoby starsze, wymagające stałej opieki i wsparcia. Dlatego tak ważna była pomoc finansowa dla domów pomocy społecznej przekazana w ubiegłym miesiącu. Epidemia nie traci jednak na sile i równie istotne staje się wsparcie szpitali, nie tylko jednoimiennych – dedykowanych walce z wirusem – ale też powiatowych.

– Nasza decyzja jest zgodna z zgodna rekomendacjami Ministerstwa Funduszy i Rozwoju Regionalnego. Chcemy pomóc jak największej liczbie szpitali, dlatego kierujemy strumień wszystkich dostępnych na dziś środków europejskich na ten cel – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup maseczek, gogli, kombinezonów oraz sprzętu medycznego. Gdy epidemia minie, sprzęt będzie wykorzystany w codziennej pracy szpitali – tłumaczy wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Dodatkowa dotacja jest możliwa dzięki przesunięciom środków z oszczędności w realizacji innych projektów unijnych. Każdy ze szpitali dostanie około 2200 zł w przeliczeniu na każde posiadane łóżko. W kolejnych tygodniach samorząd województwa planuje przekazanie kolejnych 3,5 mln złotych dla szpitali w powiatach.

inf. pras. // DD

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content