Poseł Siemoniak: Rafał Trzaskowski nie skręca w lewo

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

O pracach w senacie, wyborach prezydenckich oraz kandydaturze Rafała Trzaskowskiego z ramienia KO na urząd prezydenta rozmawialiśmy z posłem na sejm – Tomaszem Siemoniakiem w audycji „Poranny Gość”.

Senat zajmie się dziś ustawą o wyborach prezydenckich, która przewiduje możliwość oddania głosu tradycyjnie, w lokalach wyborczych lub w formie korespondencyjnej.

Mówi poseł na sejm Tomasz Siemoniak.

W Dzienniku Ustaw opublikowano uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie stwierdzenia braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 10 maja. Oznacza to, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma teraz 14 dni na wydanie postanowienia o zarządzeniu wyborów. Głosowanie powinno się odbyć w ciągu 60 dni. 

– Niech te wybory będą bezpieczne, demokratyczne i uczciwe, mówi poseł Tomasz Siemoniak. Prawdopodobna data to 28 czerwca. Czy zatem Koalicja Obywatelska i jej kandydat są przygotowani na ten termin?


Na środę zaplanowano w Sejmie głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy o wyborach prezydenckich.

Z posłem na sejm rozwialiśmy także czym przekonał go Rafał Trzaskowski.

– Rafał Trzaskowski nie skręca w lewo, mówił poseł Tomasz Siemoniak.


Poseł na sejm Tomasz Siemoniak (Koalicja Obywatelska) odniósł się także do słów lidera Borysa Budki ws. ewentualnej braku Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów i losach PO.

Według Badań Pollster  51,32 procent Polaków zagłosuje w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudy i 48,68 procent dla Rafała Trzaskowskiego.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content