Premier Mateusz Morawiecki przekazał grunty pod budowę szpitala onkologicznego

mat. pras. UMWD

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Dolny Śląsk, najpierw wizytował we wsi Rzeczyca, gdzie znajduje się stopień wodny Malczyce.

Szef rządu przekonywał, że to wyzwanie jest pewnym symbolem walki z niemożnością realizacji dużych projektów. Budowa stopnia wodnego trwa już od ponad 20 lat, premier podkreślił, że w przeciągu 2-3 lat rząd przeznaczy 180 mln zł na dokończenie inwestycji.

Następnie premier udał się do Wrocławia, gdzie oficjalnie wręczył marszałkowi województwa – Cezaremu Przybylskiemu, akt notarialny przekazania gruntów pod budowę nowego Szpitala Onkologicznego.

Grunty to obszar ponad 22 ha ziemi wartej przeszło 18,5 mln zł. Już niebawem ruszy w tym miejscu budowa nowego szpitala.

Działka, na której powstanie budynek zlokalizowana jest przy zbiegu ulicy Kosmonautów i Trasy Stabłowickiej na wrocławskich Żernikach. Oprócz szpitala powstaną w tym miejscu obszary zieleni i rekreacji dla pacjentów oraz parking na około 1800 pojazdów wraz z drogami dojazdowymi oraz obiekty techniczne. Projekt Nowego Szpitala Onkologicznego w zakresie samej lokalizacji szpitala na działce, jak i rozplanowania jego funkcji, zakłada możliwość późniejszej rozbudowy wynikającej ze zmieniających się potrzeb.

O przekazaniu gruntów przez państwo na tę inwestycję pisaliśmy już wcześniej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl