TAURON: Darmowy domek dla jeża

mat. pras. TAURON

„Domek i woda dla Jeża MegaZwierza” to nowe proekologiczne działanie TAURONA. Chcąc chronić zwierzęta przed skutkami anomalii pogodowych TAURON rozpoczyna akcję promocji pomocy zwierzętom, a szczególnie jeżom.

W ciągu najbliższych kilku tygodni do 40 ogrodów w południowej Polsce trafią specjalne domki dla jeży. Można je wygrać, biorąc udział w konkursie na profilu TAURONA na Facebooku. Firma zachęca też do wystawiania specjalnych poidełek dla jeży, które służyć będą także owadom i ptakom. 

O tym, jak zrobić poidełko dla jeża opowiada rzecznik TAURON – Łukasz Zimnoch.

Jak dostać darmowy domek dla jeża?

  1. Trzeba odwiedzić profil TAURON na portalu społecznościowym Facebook i wziąć udział w konkursie. W komentarzu pod postem konkursowym wrzucić zdjęcie miejsca, w którym miałby znaleźć się domek dla jeża i napisać, dlaczego jeżowi będzie dobrze właśnie w tym miejscu.

Szczególnie cenne są zaciszne i zarośnięte miejsca na końcu ogrodu, najlepiej z płożącymi się iglakami. 

2. Najlepiej jeśli w ogrodzie jest łatwe wyjście poza jego teren, a w pobliżu nie ma dróg asfaltowych.

3. Ważne, aby na działce nie było psa.

4. Jeśli specjalista TAURON zdecyduje, że ogród nadaje się dla jeża dostarczony zostanie domek wraz z instrukcją jak go zainstalować.

5. Otrzymanie domku jeżowego jest równoznaczne ze zgodą na uzupełnianie wody w poidełku, z którego korzystać mogą, oprócz jeża, także ptaki i owady.

inf. pras. TAURON

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content