Marszałek Kidawa – Błońska o #hot16challenge? Myślę o tym, by zarapować

facebook.pl

– Jestem wciąż kandydatką na urząd prezydenta Polski z ramienia KO. Udało mi się zatrzymać prezesa Jarosława Kaczyńskiego i wybory 10 maja nie odbyły się. Nie mamy Trybunały Konstytucyjnego, nie mamy mediów publicznych, nasze prawa zostały ograniczone. Myślę o tym, by zarapować – mówiła w „Porannym Gościu” -marszałek Małgorzata Kidawa – Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej urząd prezydenta Polski.

Forma tradycyjna, a dla chętnych także korespondencyjna – tak kształtuje się poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego. Przygotowali go posłowie Zjednoczonej Prawicy. 

Posłankę na sejm Małgorzatę Kidawę – Błońską pytaliśmy czy jest wciąż kandydatką Koalicji Obywatelski na urząd prezydenta RP.

W myśl propozycji kandydaci zarejestrowani przez PKW w wyborach prezydenckich zarządzonych na 10 maja – po ponownym zgłoszeniu – zostaną uznani za zarejestrowanych kandydatów w wyborach w kolejnym terminie. Mówi marszałek Małgorzata Kidawa – Błońska.

Kandydatka na urząd prezydenta Polski zdementowała plotki na temat jej rzekomej wymiany.

– Koalicja jest zdeterminowana. Udało nam się zatrzymać prezesa Jarosława Kaczyńskiego i wybory nie odbyły się, mówi posłanka na sejm.

Małgorzata Kidawa – Błońska mówiła także o zamachu stanu w Polsce.

Kandydatka z ramienia KO odniosła się także do projektu wyborów tzw. mieszanej formie.

Prezydent RP Andrzej Duda prezydent dołączył do #hot16challenge czyli odpowiedział na wyzwanie, które polega na nagraniu 16 wersów w hołdzie medykom walczącym z koronawirusem.

Zapytaliśmy marszałek Małgorzatę – Kidawę Błońską, co sądzi o akcji i czy odważyłaby się także ewentualnie zarapować?

– Wszystkich obywateli zachęcam do tego, by byli aktywni, pokazywali na czym im zależy i nie byli obojętni, mówiła kandydatka na urząd prezydenta RP.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content