Kiedy we Wrocławiu zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Co z obiektami sportowymi?

fot. pixabay.com

Rząd podjął decyzję o możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli, a także obiektów sportowych, jednak od samorządów zależy to, kiedy zostaną one otwarte.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk postanowił, że na razie żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte.

Decyzja o otwarciu żłobków nas zaskoczyła i nie jesteśmy w stanie się przygotować z dnia na dzień – dodaje prezydent Jacek Sutryk.

Prezydent informuje także, że wraz z początkiem tygodnia (od 11 maja) zostaną otwarte wrocławskie boiska i większość obiektów sportowych.

Przybliżamy obostrzenia, które będą panowały na obiektach sportowych:

  • Dla osób indywidualnych obiekty będą otwarte między godz. 10:00 a 14:00. Od godziny 14:00 do 15:00 potrwa przerwa techniczna na dezynfekcję tak, aby od godziny 15:00 do 20:00 z obiektów mogły korzystać kluby wedle harmonogramu.
  • W weekendy place gry, boiska, korty będą czynne od godziny 8:00 do 12:00. Z boisk na razie może korzystać maksymalnie sześciu uczestników, nie licząc trenera.
  • Do dyspozycji korzystających przekazane zostaną przenośne toalety, bramki, kosze, siatki na boiskach oraz inne sprzęty treningowe trwale związane z obiektem. Place zabaw, szatnie, prysznice i ławki rezerwowych na obiektach nie będą udostępniane. Trybuny również.
  • Na każdym obiekcie czynne będzie tylko jedno wejście i pracownik będzie monitorował liczbę osób.
  • Trener odpowiada za liczbę osób uczestniczących w zajęciach. Będzie musiał mieć aktualną listę uczestników zajęć do przedstawienia na każde wezwanie obsługi obiektu lub osoby wizytującej. Trener prowadzi zajęcia w maseczce i w rękawiczkach. Zawodnicy – nie.
  • W trakcie zajęć zawodników i trenera obowiązuje zachowanie odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie.
  • Przed wejściem i przy wyjściu na obiekt uczestników obowiązuje dezynfekcja rąk. Dozowniki i środki do dezynfekcji zapewnia miasto, kluby czy też rady osiedla – w zależności, kto zarządza obiektem.
  • Każdy rodzic czy opiekun będzie musiał na piśmie wyrazić zgodę na udział swojego podopiecznego w zajęciach.

Od piątku, 8 maja, otwarte będą m. in. korty tenisowe przy Parku Południowym i przy Morskim Oku.

Więcej na temat sytuacji we Wrocławiu usłyszą państwo już jutro (08.05) o godzinie 8:10, Porannym Gościem będzie prezydent Jacek Sutryk.

inf. pras. UMW/MC

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content