Samopomoc męska – Mężczyźni św. Józefa wspierają w kryzysie

fot. Radio Rodzina

Jako Mężczyźni św. Józefa wierzymy, że żyjemy zgodnie z Bożym planem a każda zmiana, nawet ta najtrudniejsza, jest zgodna z Jego wolą… Chociaż nieraz bywa ciężko, to głośno wołamy „Jezu ufam Tobie!!!” i podejmujemy dalsze działania, aby realizować misję, do której Bóg nas powołał, np. męża i ojca – wyjaśniają Mężczyźni św. Józefa.

W ostatnich miesiącach pandemia wpłynęła nie tylko na zdrowie wielu ludzi, ale również na rynek pracy. Następują redukcje zatrudnienia, obniżki pensji i zmiany organizacyjne, których ofiarami przeważnie są pracownicy. Również wśród Mężczyzn św. Józefa są lub będą osoby dotknięte tym efektem ubocznym koronawirusa. Niektórzy już stracili pracę, są w okresie wypowiedzenia, mają obniżone pensje albo spodziewają się zwolnienia w niedalekiej przyszłości… Z drugiej strony są też sektory gospodarki, w których przedsiębiorstwa zwiększają swoją aktywność oraz rozwijają działalność i potrzebują do tego nowych pracowników.

Mężczyźni św. Józefa przychodzą więc z konkretną propozycją:

Chcemy więc ze swojej strony zaproponować każdemu mężczyźnie możliwość uczestnictwa w akcji „Samopomoc Męska” i  poinformowania innych mężczyzn naszego ruchu o poszukiwaniu przez niego pracy. Prosimy również o przekazywanie informacji o znanych sobie wolnych miejscach pracy, nadchodzących naborach i planach zatrudnienia swojego pracodawcy.

Wystarczy krótka informacja o stanowisku i wymaganiach oraz osoba do kontaktu. Wszystkie informacje przekazane drogą mailową na adres kontakt@mezczyzniwewroclawiu.pl zostaną natychmiast rozesłane do osób zainteresowanych, bo mężczyźni „pomagają sobie jeden drugiemu – i mówią nawzajem do siebie: «Śmiało!»” (Iz 41,6).

Pokażmy, że bracia trzymają się razem i mogą sobie wzajemnie pomóc

– apelują Mężczyźni św. Józefa.

inf. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content