Żłobki i przedszkola w Świdnicy nadal zamknięte

herb Świdnicy

Mimo rekomendacji rządu z dnia 29 kwietnia br. miasto Świdnica nie otworzy żłobków i przedszkoli 6 maja.

W ciągu ostatnich dwóch dni pracownicy żłobków i przedszkoli wykonali setki rozmów telefonicznych z rodzicami i około połowa z nich deklaruje chęć skorzystania z usług tych placówek. Pozostali mają liczne obawy, co do warunków w jakich przebywać będą dzieci. Rodzice żądają gwarancji bezpieczeństwa udzielonych przez organ prowadzący. Takich wymogów dziś miasto spełnić nie może, w związku z czym prezydent Świdnicy podjęła decyzję, iż placówki nie będą otwarte wcześniej niż

11 maja. Czy tak się stanie – o tym poinformujemy wszystkich zainteresowanych 8 maja, przy czym będziemy kierowali się aktualną sytuacją epidemiczną w regionie.

Do tego czasu pracownicy żłobków i przedszkoli, również dla ich bezpieczeństwa, poddani zostaną testom na koronawirusa, które sfinansuje miasto.

– Ciężko podjąć taką właśnie decyzję w momencie, kiedy w sposób znaczny wzrosła ilość zakażonych na terenie powiatu świdnickiego, w tym w samej Świdnicy. Nie chcemy narażać nikogo i nadal będziemy zachowywać wszystkie środki ostrożności, aby choroba nie rozprzestrzeniała się – dodaje prezydent Świdnicy. Przypominamy także, że rodzice dzieci będą mieli możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych, rodziców oraz ich opiekunów.

inf. mat.pras. / UM Świdnica

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content