Rusza mobilny punkt pobrań próbek do testów na obecność koronawirusa

mat.pras.

Od najbliższego poniedziałku na parkingu przy Stadionie Wrocław działalność rozpocznie mobilny punkt pobierania próbek do badań na obecność SARS-CoV-2.

Punkt otwarty będzie w dni powszednie od 8.00 do 14.00. To punkt typu „drive-thru”, do którego wjazd możliwy będzie wyłącznie bramą „B” od strony Al. Ślaskiej. Organizatorzy przygotowali pakiet bezpłatnych testów dla personelu medycznego. Jednocześnie deklarują, że ewentualny dochód z testów odpłatnych w całości zostanie przekazany na walkę z koronawirusem.

Wymazy będą pobierane bez wysiadania z samochodu, po uchyleniu szyby. Wcześniej każdy chętny zostanie poproszony o wypełnienie formularza zgody na badanie oraz wylegitymowanie się dowodem osobistym. Długopisy będą jednorazowe, po wypełnieniu formularza zostaną w samochodzie badanego. Pracownicy punktu będą w profesjonalny sposób zabezpieczeni w kombinezony ochronne z atestem do pracy z wirusami, specjalne maski, gogle oraz przyłbice.

Bezpłatne badania dla personelu medycznego

Aby wykonać badanie jako pracownik medyczny należy wcześniej przesłać zgłoszenie przez stronę https://testy-dla-medykow.pl/, wybierając laboratorium Cellgen. Jak mówi pomysłodawca akcji, dr Mateusz Tylko z przychodni Ginemedica, jej celem jest zwiększenie dostępności do testów na koronawirusa dla mieszkańców miasta. – Takie punkty powstały już w innych dużych ośrodkach i chcieliśmy, aby podobny jak najszybciej powstał we Wrocławiu.  Kolejnym pomysłem, który rozwijamy, jest inicjatywa „Lekarze – lekarzom”. Chodzi o zapewnienie możliwości nieodpłatnego wykonania testu pracownikom sektora medycznego, będących na pierwszej „linii frontu”. Z własnych środków ufundowaliśmy kilkadziesiąt testów, które będą wykonane chętnym medykom, ale to kropla w morzu potrzeb, dlatego liczymy, że zgłoszą się do nas prywatni sponsorzy z naszego regionu, którzy zechcą ufundować testy dla pracowników branży medycznej, dodaje dr Mateusz Tylko.

Badania odpłatne

Badania komercyjne wykonywane są bez rejestracji, wystarczy podjechać do punktu i na miejscu dopełnić formalności bez wysiadania z auta. Wymazy będą pobierane także tym, którzy zgłoszą się do punktu pieszo, lub na rowerze. Przepustowość laboratorium to około 100 testów na dobę i tyle osób będzie badanych każdego dnia. Ci, którzy zgłoszą się po wyczerpaniu tego limitu, będą zapisywani na kolejny dzień i przyjmowani jako pierwsi. Badanie można opłacić na miejscu bezdotykowo kartą lub odliczoną gotówką. Cena badania komercyjnego to 550 zł.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content