Dziś Światowy Dzień Jazzu. Ruszyła Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław

fot. Maziarz-Rajter

W obecnej sytuacji Strefa Kultury Wrocław nie może gościć publiczności w swoich przestrzeniach, dlatego postanowiła odwiedzić wrocławian na podwórkach i osiedlach.

W dobie pandemii koronawirusa artyści przenieśli się do sieci i swoje występy najczęściej transmitują w mediach społecznościowych. To piękna inicjatywa, ale Strefa Kultury Wrocław znalazła sposób na powrót do realizacji koncertów w przestrzeni miejskiej. Wrocławskie osiedla i podwórka odwiedzi Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław. Wieloletnie doświadczenie w realizacji koncertów – w ramach festiwali, które SKW organizuje i działań plenerowych programów Mikrogranty i Sąsiadujemy – pozwoliło odpowiednio przygotować projekt

– mówi Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.

Pierwsze koncerty odbyły się w 29 kwietnia, w trzech różnych lokalizacjach, na wrocławskich Popowicach i muzycznie nawiązywały do obchodzonego 30 kwietnia święta miłośników jazzu. Duet Roland Abreu i Taras Backovskyy zaprezentowali fuzję muzyki jazzowej i latynoskiej – rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy oraz muzyki klasycznej.

– Przez wiele lata Światowy Dzień Jazzu obchodziliśmy w trakcie Jazzu nad Odrą. W tym roku festiwal odbędzie się w październiku, dlatego to właśnie jazzem inaugurujemy Mobilną Scenę Strefy Kultury Wrocław

– dodaje Krzysztof Maj

W przygotowaniu są kolejne realizacje, które niejednokrotnie będą powiązane tematycznie z festiwalami i programami Strefy Kultury Wrocław. Mobilna Scena będzie pojawiać się na wybranych osiedlach i podwórkach przez najbliższe miesiące, a swoje występy potwierdzili już artyści, których często można było podziwiać w Imparcie.

Część wydarzeń będzie można dodatkowo zobaczyć online.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content