Tomasz Terlikowski: „Nie ma życia bez Eucharystii”

wikipedia.pl

Jedni mówią, że po epidemii koronawirusa do kościołów wróci znacznie mniej wiernych. Inni patrzą na sytuację bardziej optymistycznie, twierdząc, że docenimy Eucharystię i porzucimy religijność na rzecz wiary.

Myślę, że zobaczymy spadek. Nie wiem czy duży, czy mały, natomiast ta pandemia nałoży się na zjawiska, które już miały miejsce. To nie jest tak, że je wywoła, ale pogłębi

– mówi Tomasz Terlikowski, dziennikarz, publicysta, autor książek

Nie zmienia to faktu, że ci, którzy może byli letni, ale rozumieli znaczenie Eucharystii, mogą swoje myślenie o niej, odczuwanie, tęsknotę za nią przekuć na jej głębsze rozumienie

– dodaje Terlikowski.

Publicysta wskazuje na to, że zdaniem ekonomistów obecny kryzys jest większy niż „wielki kryzys”, jaki dotknął świat w XX w.. Przypomina jednak, że po jego zakończeniu w Europie Zachodniej nastąpiło ogromne odrodzenie religijne.

Tomasz Terlikowski zachęca również, by osoby, które nie są w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na koronawirusa i nie narażają na zakażenie swoich bliskich, przynajmniej raz w tygodniu uczestniczyły w Eucharystii w kościele.

W ostatnich dniach nakładem wydawnictwa Esprit ukazała się nowa książka Tomasza Terlikowskiego pt. „Postanowione jest. Rozważania w czasach zarazy”.

O publikacji, która ma być rekolekcjami dla czytelników, a także o tym, dlaczego łatwiej jest nam wierzyć w teorie spiskowe niż Bożą Opatrzność porozmawiamy w środę 29 kwietnia o godz. 13:10.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content