Włoscy biskupi protestują przeciw zakazowi Mszy św.

Fot. ekai.pl

Włoski episkopat w komunikacie zaprotestował przeciw dalszemu zakazowi sprawowania publicznych mszy świętych. Wczoraj premier poinformował, że zakaz będzie obowiązywał również po 4 maja, gdy dojdzie do złagodzenia środków bezpieczeństwa.

Premier Giuseppe Conte przedstawił rządowy plan odmrażania gospodarki i łagodzenia środków bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią. Poinformował, że od 4 maja można będzie organizować pogrzeby w obecności nie więcej niż 15 osób, ale zaznaczył, że nadal obowiązywać będzie zakaz sprawowania mszy publicznie.

Włoscy biskupi opublikowali bardzo ostrą notę pod tytułem „Brak zgody biskupów”. Napisali w niej, że nie mogą zaakceptować dalszego łamania swobody kultu. Dziennik włoskich biskupów „Avvenire” wyraził zdumienie, że będzie można pracować w fabrykach i biurach, wchodzić do sklepów, ale nie można będzie uczestniczyć w mszach.

Rząd po otrzymaniu protestu biskupów poinformował na swojej stronie internetowej, że przenalizuje kwestię mszy raz jeszcze.

gk/iar

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content