Prof. Krzysztof Simon o rozwoju koronawirusa

fot. Radio Rodzina

Od ponad miesiąca trwają w Polsce obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Na pierwszym froncie z chorobą walczą szpitale jednoimienne.

We Wrocławiu takim szpitalem głównie dedykowanym do walki z koronawirusem jest szpital im. Jerzego Gromowskiego przy ul. Koszarowej.

W Porannym Gościu Radia Rodzina, prof. Krzysztof Simon – ordynator I Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, przybliżył czego szczególnie brakuje teraz w szpitalach.

Zapytaliśmy także, z jaką intensywnością zużywana jest w szpitalu odzież ochronna?

Kolejny problem z jakim zmaga się szpital to kwestia zgłaszania się wielu pacjentów, którzy bezpodstawnie przychodzą do placówki sądząc, że są chorzy na koronawirusa. W większych oddziałach powstają specjalne miejsca, gdzie pacjenci będą wstępnie badani, aby nie obciążać SOR-ów.

Pojawia się wiele teorii nt. możliwości rozwoju koronawirusa. Jedną z nich jest powtórka z epidemii SARS, która miała miejsce w 2002 r., kiedy to wirus po prostu sam zniknął.

Prof. Krzysztof Simon bierze pod uwagę tę teorię, ale uważa jednak, że przebieg będzie inny.

Posłuchaj rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content