Wojciech Murdzek: Jestem za przełożeniem wyborów za dwa lata

facebook.pl

Wojciech Murdzek to nowy minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Gowina. Nowego szefa resortu zapytaliśmy o politykę działań i czy będzie kontynuował linię poprzednika.

– Pan premier przeprowadził w czasie swojej kadencji ważną reformę – Konstytucję dla nauki.

– Czas związany z trudnościami gospodarczymi będzie wyzwaniem dla polskiej nauki, by pojawiło się jak najwięcej wdrożeń.

Uczelnie wyższe są zamknięte ze względu na koronawirusa. Organizują naukę zdalną.

Jarosław Gowin złożył dymisję z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki, ponieważ nie chciał się zgodzić na prezydenckie  wybory korespondencyjne i wystąpił z propozycją zmiany konstytucji, która pozwalałaby na przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata. 

Nowego ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Wojciecha Murdzka zapytaliśmy czy także jest za takim rozwiązaniem.

– Czekamy na przekaz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w porozumieniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Mam nadzieję, że opozycja także poważnie rozważy nasze rozwiązanie, dodaje minister.

Wojciech Murdzek był pytany przez nas także, czy posłowie Porozumienia zagłosują przeciw ustawie o głosowaniu korespondencyjnym.

Przełożono dalszą dyskusję związaną z projektem inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”.

Nowego ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Wojciecha Murdzka pytaliśmy czy jest za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych.

Projekt zakłada usunięcie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej, na mocy której prawo zezwala na dokonanie aborcji na dziecku ciężko chorym lub z poważnymi wrodzonymi wadami.

Wojciech Murdzek pochodzi ze Świdnicy, gdzie przez trzy kadencje sprawował urząd prezydenta. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Należy do partii Porozumienia, był wiceministrem rozwoju.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content