„Jednością pokonamy wirusa” – ruszyła kampania pomocowa Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego (WIDEO)

mat. pras.

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu we Wrocławiu uruchomił kampanię pomocową #UNITYvsCOVID-19. Jej celem jest zwrócenie uwagi na skutki pandemii koronawirusa w najbardziej potrzebujących krajach Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Europy Wschodniej. Oficjalne dane wskazują, że na świecie chorują ponad dwa miliony ludzi, a liczba ta będzie wzrastać.

W obliczu pandemii nie ma znaczenia, skąd jesteśmy, jakim językiem mówimy, jakie jest nasze pochodzenie kulturowe. COVID-19 przypomina nam, że ludzie są jedną wielką rodziną, wszyscy mamy te same prawa i powinniśmy być tak samo traktowani

– mówi ks. Jerzy Babiak, prezes SWM we Wrocławiu.

W obecnej sytuacji SWM kieruje swoje działania w stronę minimalizacji ryzyka infekcji w regionach, które na co dzień zmagają się z brakiem opieki medycznej i dostępu do żywności oraz wody pitnej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jednym z celów kampanii jest pokazanie rzeczywistości krajów misyjnych

– mówi Paula Łuszczek, menager projektu

Zachętą do finansowego wsparcia placówek misyjnych będzie udział w… specjalnym challenge’u na Facebooku.

Misjonarze, w z którymi współpracuje SWM Młodzi Światu, wskazują, że w krajach misyjnych zachorowanie na koronawirusa często wiążę się ze śmiercią. Jest to spowodowane brakiem opieki medycznej, a także niską świadomością społeczeństwa – dlatego też na miejscu prowadzone są akcje informacyjne.

Zobacz spot kampanii:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content