Wesprzyjmy nasze parafie! O odpowiedzialności za Kościół i pomocy w czasie pandemii

pixabay.com

„Wrzuć na tacę!” – zachęcają wrocławscy Mężczyźni św. Józefa. Zainicjowana przez nich akcja ma zwrócić uwagę świeckich na wsparcie swoich parafii w trudnym czasie pandemii.

Ofiara składana na tacę podczas Mszy Św. to nie tylko dzielenie się swoją dobrocią, ale także wyraz troski i odpowiedzialności za swoją parafię

– mówi Mariusz Trębicki, koordynator wspólnoty.

mat. pras.

Grupa apeluje, abyśmy w czasie pandemii nie zapomnieli o wspólnotach parafialnych oraz zakonach kontemplacyjnych i czynnych.

Mężczyźni św. Józefa zachęcają, by przekazać prośbę innym, a na Facebooku przekazują informacje dotyczące konkretnych parafii.

Rzecznik archidiecezji wrocławskiej ks. Rafał Kowalski również podkreśla, że „pieniądze, które składamy na tace, nie są zapłatą za nasze uczestnictwo we Mszy świętej, ale wyrazem odpowiedzialności i troski za wspólnotę Kościoła”.

Ks. Kowalski zaznacza, że w czasie pandemii do drzwi kościołów puka więcej ludzi, którzy proszą o wsparcie materialne.

Są to bezdomni i biedni, którzy wcześniej taką pomoc otrzymywali od przechodniów na ulicy bądź z różnych instytucji

– wyjaśnia rzecznik archidiecezji.

Ponadto duszpasterze, aby umożliwić wiernym łączność z parafią i uczestnictwo w nabożeństwach i Mszach św. online, podejmują związane z tym wydatki.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, jakie potrzeby ma nasza parafia i jakie wsparcie jest jej potrzebne, warto skontaktować się z księdzem proboszczem i porozmawiać o bieżącej sytuacji wspólnoty.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content