Nauczyciele chętnie korzystają z materiałów edukacyjnych TAURONA

mat. pras. TAURON

W ciągu tygodnia od uruchomienia nowego kanału edukacyjnego TAURONA z filmowych materiałów edukacyjnych skorzystało już ponad 5 tysięcy nauczycieli.

W trudnym dla uczniów i nauczycieli czasie zdalnego nauczania, filmy edukacyjne spółki na YouTube i propozycje zajęć dostępne na portalu edukacja.bezpieczniki.tauron.pl stają się jednym z narzędzi chętnie wykorzystywanych w tworzeniu lekcji on-line. W ostatnich dniach na platformie edukacyjnej spółki TAURON Dystrybucja rejestruje się codziennie kilkudziesięciu nowych nauczycieli.

Internet to teraz szczególnie ważne źródło poszerzania wiedzy. Dzieci i młodzież szukają takich stron i źródeł informacji, które w atrakcyjnej formie przekażą im wiedzę i uzupełnią lub wzbogacą zajęcia online z nauczycielami

– mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Nasza platforma edukacyjna https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/ jest doskonałym narzędziem dedykowanym głównie nauczycielom, ale również rodzicom i dzieciom. Przygotowana jest wspólnie z metodykami nauczania i nauczycielami, co gwarantuje wysoki poziom materiałów, dostosowany do programu poszczególnych klas i wieku dzieci 

– dodaje prezes TAURONA.

W ostatnim tygodniu nauczyciele szczególnie chętnie korzystali z filmu „Skąd się bierze prąd”. Ze statystyk wynika, że ponad tysiąc osób wykorzystało ten film przygotowując lekcje on-line dla swoich uczniów, w ten sposób odbiorcami treści mogło być kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski. Filmy edukacyjne przygotowane przez TAURON w prosty w odbiorze sposób opowiadają o niełatwych zjawiskach fizycznych lub prezentują doświadczenia, które nie mogą zostać zrealizowane w szkolnym laboratorium. Wszystkie pliki dostępne są także w wersjach dla dzieci z niepełnosprawnościami, a więc z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących czy z tłumaczeniem migowym.

Działania edukacyjne TAURONA skupione są przede wszystkim na platformie programu „Bezpieczniki TAURONA” oraz kanale TAURON TV na YouTube. W obu tych miejscach można znaleźć filmy edukacyjne dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Dodatkowo na platformie znajdują się gotowe scenariusze lekcji, gry i zabawy dla uczniów. Wszystkie pomoce dydaktyczne dostosowane są do podstawy programowej wyznaczonej przez MEN.

Rejestracja w programie jest bezpłatna i dostępna dla nauczycieli z całej Polski. Platforma edukacyjna „Bezpieczników TAURONA” dostępna jest na stronie https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/.

Filmy edukacyjne dostępne są również na kanale youtube.com/TauronTV

inf. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content