Credit Agricole wspiera szpital przy ul. Koszarowej

mat. pras. CA

Grupa Credit Agricole w Polsce dołącza do akcji #graMydlaKOSZAROWEJ. Bank Credit Agicole, wspólnie ze spółkami EFL, CA Ubezpieczenia oraz Amundi Polska sfinansują zakup pomp infuzyjnych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, który na czas walki z pandemią koronawirusa stał się szpitalem zakaźnym – jednoimiennym, jest wiodącym na Dolnym Śląsku ośrodkiem leczenia chorób zakaźnych. To do niego trafiają z całego regionu pacjenci zakażeni koronawirusem. Jak w wielu innych szpitalach, także i w tym brakuje specjalistycznego sprzętu oraz podstawowych środków ochrony dla personelu medycznego.

Chcąc uzupełnić te braki, spółki Grupy Credit Agricole postanowiły przyłączyć się do zbiórki #graMydlaKOSZAROWEJ zorganizowanej przez klub siatkarski KFC Gwardia Wrocław we współpracy z innymi wrocławskimi klubami sportowymi. Zbiórka prowadzona jest za zgodą dyrektora naczelnego szpitala przy ul. Koszarowej Janusza Jerzaka i pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Przemysław Przybylski, rzecznik banku Credit Agricole wyjaśnia, dlaczego akurat grupa wspiera szpital we Wrocławiu.

W porozumieniu z dyrekcją szpitala, Grupa Credit Agricole sfinansuje zakup 42 pomp infuzyjnych – urządzeń stosowanych do ciągłego lub cyklicznego, dokładnego dawkowania leków. Pompy te będą wykorzystywane przede wszystkim na stanowiskach respiratorowych na oddziale intensywnej opieki medycznej.
Oprócz przekazania publicznej darowizny, bank i pozostałe spółki grupy, zachęcają swoich pracowników, a także wszystkich mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, do prywatnych datków na rzecz szpitala.

Wpłat dokonywać można tutaj: www.zrzutka.pl/gramydlakoszarowej

Zbiórka prowadzona jest do 11 kwietnia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content