Kapłańskim okiem na Msze św. w pustym kościele, intencje i Wielki Tydzień

pixabay.com

Tęsknimy za możliwością uczestnictwa we Mszy św. i wypełnionymi ławkami w kościołach. Jak sprawowanie Eucharystii, w której może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, wygląda z perspektywy kapłana?

Mówi ks. Bartosz Mitkiewicz z parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu

Zdarzały się również sytuacje, gdy w Mszy św. chciało uczestniczyć więcej osób niż dopuszczają to rozporządzenia rządowe.

Liturgia Wielkiego Poniedziałku opowiada scenę namaszczenia w Betanii. Maria, siostra Łazarza, namaściła stopy Jezusa drogocennym olejkiem nardowym, co nie spodobało się Judaszowi. Co my możemy ofiarować?

Czas, jaki przeżywamy, może być dla nas szansą na odkrycie wartości Eucharystii.

Zwykle jest tak, że bardzo tęsknimy za tym, czego nie mamy

– dodaje ks. Mitkiewicz

Niezależnie od naszego udziału we Mszach św., księża sprawują Eucharystię. Czy mają w jakich intencjach ją ofiarować?

I tak, i nie. Jako kapłani intencje mamy zawsze, czy to dziękczynno-błagalną, czy za osobę zmarłą, czy w jakiejś konkretnej potrzebie. Ale z intencją wiąże się także stypendium, czyli ofiara, która przeznaczona jest na utrzymanie księży

– wyjaśnia ks. Mitkiewicz

Ks. Mitkiewicza zapytaliśmy również, jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień i przygotować się do Świąt Paschalnych. Kapłan poleca sięgnięcie po dobrą lekturę duchową, np. encyklikę Ecclesia de Eucharistia, w której znajdziemy wskazówki dotyczące duchowego uczestnictwa we Mszy św.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content